Bavič, zpěvák a moderátor Vladimír Hron

Zpěvák, moderátor a bavič Vláďa Hron se vždycky a všude hlásí ke svému mosteckému původu. V Mostě sice už nebydlí, ale často a rád se sem vrací. Podívejte se, jaké knížky doporučuje k přečtení.

Knižní tipy Vladimíra Hrona:

Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ

Tuhle útlou knížku jsem četl nesčetněkrát. Pokaždé mám pocit, že čtu něco jiného. Mám výtisk i v italštině.

Woody Allen: Čirá anarchie

Nedokážu si z jeho humoristických povídek vybrat. Proto doporučuji i kusy – Vyřídit si účty, Bez peří a Vedlejší příznaky.

Jules Verne: Vynález zkázy

Kniha, která odstartovala mou posedlost „verneovkami“. Hltal jsem pak jednu za druhou jak na běžícím pásu.

Stephen Leacock: Kanadské žertíky

Vzpomínky na studentská léta a na to, jak jsme se s kolegou Jirkou Janatou na koleji řehtali Leacockovým vtípkům jako pitomci.

Dan Brown: Da Vinciho kód

Elementární principy křesťanství se otřásají v základech a k tomu ještě detektivní zápletka a trochu té romantiky.

Gordon & Williams: Podzemí

Jsem znovu malý kluk, když pronikám hlouběji do podzemí. Už mám za sebou pět dílů příběhu a nemohu se dočkat, až vyjde další.

Ivan Mládek: Zápisky šílencovy

Srdeční věc. Dostal jsem tuhle knížku, když jsem ležel v nemocnici. Smál jsem se tak, že mě raději poslali domů.

Karl May: Vinnetou

Karl May bude navždy symbolem opravdové romantiky mého dětství. Hráli jsme si na Vinťu a Ribannu s holkama na konečný.

Jaroslav Foglar: Záhada hlavolamu

Foglarovky měly v mém dětství příchuť zakázaného ovoce. Taky jste měli ježka v kleci, co šel skutečně rozšroubovat?

Erich von Däniken: Vzpomínky na budoucnost

Bible všech pochybovačů a hledačů pravdy. Naprostá nutnost ji číst. Předmostí k mé budoucí lásce, záhadologii.