Vladimír Hron

Vladimír Hron
bavič, zpěvák, moderátor

Datum narození: 25.6.1966

Už do své první slohové práce na téma „Čím budu?“ napsal stručně a výstižně – herec, zpěvák, anebo pilot. První dvě přání se mu beze zbytku splnila. Jako bonus přidal i moderátorství, imitátorství a hlavně bavičství. Popularita Vladimíra Hrona dalece přesáhla hranice Mostu, kde se narodil a vyrůstal. Jeho obličej zná z televizní obrazovky snad každý. „Baví mě bavit! Až přestanu bavit, nebude mě to dál bavit...,“ dodává s pohotovostí sobě vlastní.

Mostecký rodák Vladimír Hron je všestranný moderátor, šoumen, scénárista, textař a zpěvák. Jeho cesta do šoubyznysu byla ale dosti křivolaká.

Divoké začátky

Po absolvování 9. ZDŠ a Gymnázia v Mostě si, jak vtipně poznamenává, „udělal kousíček“ Pedagogické fakulty v Ústí nad Labem. To proto, že zběhl k divadlu… Ještě před tím pracoval jako pokrývač a skladník u Okresního podniku služeb, což byla asi tříměsíční epizoda po fakultě. „Začátky mé kariéry byly divoké!“ připouští Vláďa Hron. Posléze se stal hudebním metodikem Okresního kulturního střediska v Mostě, pak byl krátce na vojně a v letech 1989 až 1992 působil jako loutkoherec v mosteckém Divadle Rozmanitostí a zpěvák tanečního orchestru Renesance.

Vladimír Hron je také vášnivý čtenář a záhadolog.

Mnozí Mostečané jej pamatují z Neprakta klubu, kde začínal jako diskžokej. Posluchači Radia Most si ho jistě vybaví jako moderátora; byl ale i režisérem reklamy. V sousedním Chomutově dělal ředitele vysílání Radia Agara. Práci v regionálních rádiích se celkově věnoval šest let.

Vzhůru do televize!

V roce 1998 zvítězil v Lize gagů na TV Nova. Do povědomí diváků se zapsal v roce 2000, kdy představil v České televizi svoji Abecedu hvězd a stal se nekorunovaným králem hudebních imitátorů. V České televizi byl moderátorem zábavných pořadů, jejich spoluautorem a textařem písní. Dalších sedm let měl na starosti vlastní televizní šou. Dodnes hostuje v různých televizních a rozhlasových pořadech v Čechách a na Slovensku. Je držitelem čtyř cen TýTý, dvojnásobným vítězem hitparády Českého rozhlasu „Platinová dvanáctka“, umístil se v první dvacítce Českého slavíka…

V první dekádě třetího tisíciletí patřily Hronovy divadelní recitály mezi nejvíce navštěvované akce Česka. „V současnosti jsem svobodným umělcem na cestách,“ upřesňuje známý bavič. Při živém vystupování dokáže skvěle pobavit a rychle strhnout publikum na svou stranu. Mimo mateřštiny komunikuje s publikem anglicky, italsky či rusky, což znamená, že často a rád vystupuje v zahraničí. Třeba na Slovensku, ale i v Rakousku, Itálii, USA. Už několikrát prezentoval Česko při slavnostních příležitostech, pořádaných na půdě Velvyslanectví České republiky v Moskvě.

Úspěch je podle Vládi Hrona to, že ještě stále může dělat, co ho baví. Přeje si, aby se ještě hodně lidí cítilo po setkání s ním dobře. „Aby odcházeli z mých představení o něco šťastnější, nebo aspoň veselejší,“ podotýká.

Komik asi častěji než kdokoli jiný potřebuje „dobíjet baterky“. „Mě nabíjí hudba, jízda autem, válení se na pláži… je toho spousta. Nabíjím se vlastně i při práci – potleskem a smíchem publika!,“ vyznává se.

Po celý život se řídí heslem: Naděje umírá poslední.

TUCET OTÁZEK PRO VLADIMÍRA HRONA:  
Co nejvíc nesnášíte a v čem si libujete? Nesnáším hloupost. Libuji si v dobrém jídle, poslouchání muziky, miluji krásná auta, rád si přečtu pěknou knížku…
Vaše nejmilejší místo v Mostě? Hrad Hněvín. Napsal jsem tam svou první písničku.
Váš ideální odpočinek? S někým, koho mám rád. Nejlépe u moře.
Oblíbená a neoblíbená postava z dějin? Oblíbená – Karel IV., neoblíbená – těžko říct…
Jakou kulturní událost jste v Mostě navštívil naposledy? Vánoční zpívání s dětmi v mosteckém Centralu.
Jakou hudbu posloucháte? Spoustu hudby – od vážné až po rockovou.
V co věříte a čemu nevěříte? Věřím v člověka a nevěřím lidstvu.
Jaká je vaše největší neřest? Prozradím za pět korun:-).
Slavíte raději sv. Valentýna nebo Svátek práce? Svatého Valentýna.
Chtěl byste žít v jiné době? Ale já už žil v jiné době. Kdysi jsem býval rytířem bez bázně a hany.
Máte radši zeleninový salát nebo pečenou krkovičku? A dohromady by to nešlo?
Co byste popřál mostecké knihovně? Hodně čtenářů, dobrých titulů a dlouhý život.
  Městská knihovna Most

  Moskevská 12
   434 01 Most

  IČO: 000 807 13

  automat. ústředna: tel. 476 768 800

   prodlužování výpůjček:
   děti - tel. 476 768 810
   dospělí - tel. 476 768 811
  Měsíční návštěvnost knihovny
  
  prosinec 2015:   5431 návštěvníků
  listopad 2015:   6678 návštěvníků
  říjen 2015:   7846 návštěvníků
  září 2015:   6536 návštěvníků
  srpen 2015:   4613 návštěvníků
  červenec 2015:   3083 návštěvníků
  červen 2015:   6199 návštěvníků
  květen 2015:   6380 návštěvníků
  duben 2015:   7419 návštěvníků